Czego używasz do smażenia ?

Regulamin

Regulamin sklepu internetowego

1. Informacje ogólne

1.1. Sklep internetowy prowadzi sprzedaż towarów za pośrednictwem sieci Internet, przez stronę www.bogracz.pl. Przyjmujemy również zamówienia telefoniczne.

1.2. Właścicielem sklepu internetowego jest firma F.U.H.APS Przemysław Szlęzak mieszcząca się pod adresem ul. Chwaliboskie 33, 41-260 Sławków.

1.3. Ceny towarów znajdujących się w sklepie internetowym bogracz.pl są podane w złotych polskich i zawierają VAT (są cenami brutto).

1.4. Oferta dotycząca towarów sezonowych  zawarta na stronie sklepu ważna jest do wyczerpania zapasów.

1.5. Do ceny zamówionych towarów doliczana jest wartość przesyłki co jest jasno określone w formularzu zamówienia.

2. Składanie zamówień

2.1. Zamówienia można składać za pośrednictwem strony internetowej sklepu 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu, lub telefonicznie w godzinach pracy sklepu 9:00 – 17:00 od poniedziałku do piątku..

2.2. Podstawowym warunkiem realizacji zamówienia jest prawidłowe wypełnienie formularza adresowego zamówienia dostępnego na stronie sklepu.


Poprzez wysłanie formularza zamówienia Klient wyraża zgodę na wykorzystanie danych osobowych / Dz. U. Nr 133, poz. 833 z późn. zm/. Dane osobowe Zamawiającego zostają wprowadzone do bazy danych firmy F.U.H.APS wyłącznie w celu przygotwonia dokumentu sprzedaży. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych Klienci mają prawo do wglądu w swoje dane, do ich poprawiania oraz wzniesienia żądania o zaprzestanie ich wykorzystywania. Niniejszym deklarujemy, że Państwa dane nie będą przez naszą firmę przetwarzane, wykorzystywane w celach marketingowych ani udostępniane osobom trzecim, posłużą jednynie do celu wystawienia odpowiedniego dokumentu potwierdzającego sprzedaż, a następnie zostaną usunięte z naszej bazy. Firma dokłada wszelkich starań aby transakcje zakupu przebiegała w sposób prawidłowy i bezpieczny. Prosimy o przestrzeganie ogólnych zasad poufności, bezpieczeństwa przy składaniu zamówienia.

 

2.3. Zarejestrowany użytkownik (posiadający konto) ma możliwość dokonywania zakupów wielokrotnie, śledzenia zmian statusu złożonego zamówienia, wglądu we wszystkie złożone zamówienia, również archiwalne, wprowadzania zmian lub anulowania złożonego zamówienia, które nie zostało przekazane do realizacji, zmiany adresu wysyłki oraz udziału w aktualnych programach partnerskich i lojalnościowych.

2.4. Można złożyć zamówienie bez konieczności zakładania konta w sklepie internetowym. Moment złożenia zamówienia na stronie sklepu przez Kupującego jest momentem zawarcia umowy kupna-sprzedaży pomiędzy Sprzedającym a Kupującym.

2.5. Akceptujemy następujące formy płatności: pobranie lub przedpłata na konto, płatności internetowe. Łączny koszt przesyłki zależny jest od wybranego sposobu płatności i sposobu dostawy. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Centrum Rozliczeniowego Dotpay

2.6. Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych na stronach sklepu bądź wprowadzania w nich zmian.

2.7. Cena podana przy każdym towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez klienta zamówienia.

2.8. Po złożeniu zamówienia klient dostaje e-mailem informację o jego otrzymaniu przez sklep.

2.9. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za dokonywanie zakupów przez osoby trzecie na rachunek osoby poszkodowanej.

3. Potwierdzenie i weryfikacja zamówień

3.1. Poprawnie złożone zamówienie potwierdzane jest za pomocą automatycznej wiadomości wysyłanej na adres email podany przez Zamawiającego w formularzu. W wysyłanej wiadomości podany jest numer konta, na które należy dokonać przelewu należności za zakupy (w przypadku wyboru tej formy płatności).

3.2. Podstawowym warunkiem przyjęcia zamówienia do realizacji, jest podanie podczas składania zamówienia poprawnych danych kontaktowych (e-mail, nr telefonu) i adresowych do wysyłki.

3.3. Zamówienia, w których w/w danych nie podano, lub są one niepełne nie będą przyjmowane do realizacji.

3.4. Sklep internetowy bogracz.pl zastrzega sobie prawo weryfikacji poprawności i prawdziwości każdego zamówienia poprzez kontakt telefoniczny z Klientem na numer telefonu podany przez Klienta w formularzu zamówienia. Kontakt telefoniczny będzie odbywał się wyłącznie w dni robocze w godzinach od 9:00 – 17:00

3.5. W razie potrzeby anulowania zamówienia prosimy o jak najszybszy kontakt ze sklepem, gdyż staramy się realizować przesyłkę zaraz po otrzymaniu zamówienia.

4. Realizacja zamówienia

4.1. Zamówienie zostanie zrealizowanie pod warunkiem, że towar jest dostępny w magazynie.

4.2. W przypadku niedostępności zamówionego produktu, Klient jest informowany o tym fakcie przez pracownika sklepu i podejmuje decyzję o sposobie realizacji pozostałej części złożonego zamówienia (częściowa realizacja, wydłużenie czasu oczekiwania na produkt brakujący, zamiana brakującego produktu na inny lub anulowanie całości zamówienia i zwrot pieniędzy za zamówione produkty w przypadku przedpłaty na konto bez ponoszonie jakichkolwiek kosztów).

4.3. Po złożeniu zamówienia, do momentu wysłania towaru, Klient ma prawo dokonywać w nim zmian.

4.4. Realizacja zamówienia - w przypadku zamówienia płatnego przelewem - rozpoczyna się po zaksięgowaniu na rachunku wpłaty.

4.5. Realizacja zamówienia - w przypadku zamówienia za pobraniem – rozpoczyna od razu po wpłynięciu formularza zamówienia na skrzynkę poczty elektronicznej sklepu (w przypadku zamówienia złożonego w dniu wolnym od pracy, realizacja zacznie się w najbliższym dniu roboczym)

4.6. Łączny koszt przesyłki zależny jest od wybranego sposobu płatności, formy dostawy oraz wagi przesyłki. Koszty przesyłki dostępne są na stronie www.bogracz.pl.

4.7. Dane do przelewu (przedpłaty na konto):

F.U.H.APS Przemysław Szlęzak

ul.Chwaliboskie 33

41-260 Sławków
nr rachunku: 34 1140 2004 0000 3102 4435 7252 (mBank)
140 3823 84 begin_of_the_s end_of_the_skype_highlighting

W TYTULE przelewu prosimy wpisać:

NAZWISKO, IMIĘ, nr zamówienia

4.8. Na czas realizacji zamówienia składają się kolejność zleceń, czas przygotowania paczki, czas dostawy.

4.9. W razie chęci anulowania zamówienia prosimy o jak najszybszy kontakt, gdyż anulowanie zamówinia przyjętego do realizacji jest mocno utrudnione.

4.10. Anulowanie zamówienia już wysłanego z przyczyn logistycznych jest niemożliwe.

4.11. Do sprzedaży promocyjnej oraz wyprzedaży przeznaczona jest ograniczona liczba towarów i realizacja zamówień następuje według kolejności wpływania zamówień na te towary, aż do wyczerpania się zapasów objętych tą formą sprzedaży.

5. Sposób i termin dostawy

5.1. Towary zamówione w sklepie internetowym wysyłane są wyłącznie pod adres podany  w formularzu zamówienia.

5.2. Wszystkie zamówienia są wysyłane w przeciągu 5 dni roboczych od momentu złożenia zamówienia (w przypadku zamówienia za pobraniem), bądź zaksięgowania wpłaty w przypadku płatności przelewem na konto.

5.3. Przesyłki są zawsze dobrze zabezpieczone. Przed podpisaniem odbioru przesyłki proszę ją dokładnie obejrzeć. Jeżeli są widoczne jakieś istotne uszkodzenia, proszę jej nie odbierać lub, jeżeli jest to możliwe, sporządzić, w obecności listonosza lub kuriera - protokół uszkodzenia/druk reklamacyjny.

5.4. W przypadku braku terminowego regulowania zobowiązań przez Kupującego względem Sprzedającego, Sprzedający może wstrzymać dostawę lub ją opóźnić do czasu otrzymania należnej mu płatności.

6. Zwroty, reklamacje

6.1. Produkty zamówione w sklepie internetowym mogą zostać zwrócone zgodnie z ustawą z dn. 2 marca 2000r. (Dz. U. Z 2000r. nr 2 poz. 271) w terminie 14 dni od daty jego otrzymania bez podania przyczyny.

6.2. Jeśli chcesz zwrócić towar w sklepie internetowym skontaktuj się mailowo wysyłającstosowne oświadczenie woli na adres: kontakt@bogracz.pl.

6.3. W przypadku zwrotu towaru, konieczne jest, aby towar zwracany był nieużywany, czysty i kompletny.

6.4. Do zwracanego lub reklamowanego towaru należy dołączyć  paragon lub kopię faktury oraz, jeżeli został spisany, w przypadku uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas transportu, protokół uszkodzenia/druk reklamacyjny sporządzony w momencie odbioru towaru w obecności listonosza lub kuriera.

6.5. Reklamacji podlegają wady techniczne/fizyczne (wady fabryczne), lub uszkodzenia powstałe podczas dostawy. Klient powinien niezwłocznie odesłać wadliwy towar za pośrednictwem Poczty Polskiej na adres sklepu internetowego.

6.6. Reklamacji nie podlegają nieznaczne różnice w wyglądzie towarów zamówionych z otrzymanymi (kolor), które wynikają z niewłaściwie ustawionych parametrów monitora Klienta. Nie stanowią one podstawy do składania reklamacji.

6.7. Do wad fizycznych nie zalicza się różnic w wyglądzie. Kolory i wykończenia towarów prezentowanych w ofercie sklepu mogą nieznacznie różnić się od wyglądu artykułu w rzeczywistości. Może wynikać to ze stosowanych technik fotograficznych, zastosowania innych technologii przez producenta lub ustawień parametrów monitora.

6.8. W momencie zwrotu lub reklamacji, zakupione produkty należy odesłać listem poleconym  lub paczką pocztową na adres sklepu:

F.U.H.APS Przemysław Szlęzak ul.Chwalibowskie 33, 41-260 Sławków

6.9. Koszty przesyłki dotyczący zwracanego towaru pokrywa Zamawiający.

6.10. W przypadku negatywnego rozpatrzenia reklamacji koszty przesyłki w celu odesłania towaru do Klienta pokrywa Klient.

6.11. Jak szybko i prawidłowo zwrócić towar:

- należy powiadomić sklep (w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki) o chęci zwrotu lub składanej reklamacji towaru w formie mailowej lub telefonicznej podając przyczynę zwrotu

-  towar należy odesłać na adres sklepu internetowego

- do reklamowanego lub zwracanego prosimy dołączyć paragon fiskalny lub kopię faktury

- za zabezpuieczenie przesyłki reklamowanej lub zwracanej odpowiada Kupujący

6.14. Klient nie powinien dokonywać zwrotu, ani reklamacji towaru na koszt sklepu bez wcześniejszego kontaktu ze sklepem.

6.15. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem, bez wcześnijszej konsultacji ze sklepem.

6.16. Zwrot należności za towar zwracany lub pozytywnie rozpatrzoną reklamację następuje przelewem bankowym i rozliczany jest w terminie 14 dni roboczych od daty fizycznego otrzymania zwrotu przez sklep.

7. Prawa autorskie i odpowiedzialność

7.1. Sklep dokłada wszelkich starań, by zdjęcia towarów jak najdokładniej odzwierciedlały ich rzeczywisty wygląd. W związku z tym, że ustawienia wyświetlania, jak również parametry poszczególnych monitorów mogą różnić się od siebie, sklep internetowy nie odpowiada za możliwe różnice w gamie kolorystycznej między faktycznym wyglądem produktu, a obrazem wyświetlanym na monitorze Zamawiającego.

7.2. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za zamówienia składane w imieniu klienta przez osoby trzecie (nieupoważnione).

7.3. Zdjęcia oraz wszystkie teksty znajdujące się na stronie bogracz.pl należą do właściciela firmy F.U.H. APS.

7.4. Wykorzystanie materiałów zawartych na stronie bogracz.pl bez zgody autora, dla jakichkolwiek celów, jest naruszeniem prawa autorskiego, nawet gdy nie wiąże się z uzyskiwaniem korzyści materialnych.

Podstawa prawna: „Ustawa z dnia 4 lutego 1994 o prawie autorskim i prawach pokrewnych” (Dz. U. 2000 r. Nr 80 poz. 904).

8. Postanowienia dodatkowe

 

8.1. Sklep internetowy może prowadzić akcje promocyjne z firmami zewnętrznymi w tym Konkursy i zamieszczać informacje o tych wydarzeniach na podstronach sklepu internetowego. Za warunki konkursów i późniejsze rozstrzygnięcia konkursów odpowiada Organizator. Sklep internetowy nie ponosi odpowiedzialności za treści przekazane przez inne podmioty.
8.2. Sklep internetowy może prowadzić Program Partnerski, Program Lojalnościowy oraz inne Programy dla zarejestrowanych klientów sklepu internetowego. Warunki uczestnictwa w wymienionych programach opisane są na oddzielnych podstronach sklepu internetowego.
8.3.  Każdy uczestnik w momencie włączenia się do Programu Partnerskiego, Lojalnościowego lub innego dostępnego w sklepie internetowym, zobowiązuje się do przestrzegania zasad dotyczących danego Programu akceptując niniejszy Regulamin sklepu internetowego.

9. POUFNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO TRANSAKCJI

9.1. Dane osobowe podawane w formularzu są niezbędne i używane tylko do realizacji zamówień a po przygotwoaniu dokuemntu sprzedaży usuwane z naszych zasobów.

9.2. Wszystkie dane osobowe używane przez nas są objęte ochroną danych osobowych i nie są udostępniane osobom niepowołanym ani odsprzedawane zgodnie z Ustawą o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

9.3 W każdej chwili Zamawiający ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz może prosić o ich zmianę lub usunięcie.