O firmie - Bogracz czyli kociołek węgierski, kociołki, palenisko, no i zupa BOGRACZ
Czego używasz do smażenia ?

O firmie

UWAGA, PRZERWA URLOPOWA 07 do 25 sierpnia.

Zamówenia nie będą w tym okresie realizowaene.

 

Serdecznie witamy na naszej stronie.

 

Kociołki sprzedajemy od 2004 roku. Cechuje je najwyższa jakość, zapewniona przez renomowanego producenta węgierskiego.

 

Nazwa naszej strony pochodzi od jednego z najstarszych węgierskich wynalazków, kociołka o specjalnym kształcie zawieszanego nad ogniskiem. Bogracz, bo tak nazywa się ten garnek, znany był już ponad tysiąc lat temu. Początkowo było to gliniane naczynie z otworami na brzegu używane przez wędrowne plemiona węgierskie. Pierwsze wzmianki na temat naczyń podobnych do tych używanych dzisiaj, czyli wykonanych z żelaza, pochodzą z 1420 roku. W XVIII wieku pojawiła się jego odlewana wersja. W naszej ofercie znajdziecie Państwo kociołki wykonane z blachy nierdzewnej, miedziane lub emaliowane.

 

Bogracz na Węgrzech powszechnie używany jest do dziś. Potrawy w nim przygotowane są wyjątkowe i jak mawiają Węgrzy, niepowtarzalne. Każde kolejne danie, nawet przygotowane według tego samego przepisu cechuje inny, wspaniały, niepowtarzalny aromat i smak.

W tym kociołku możemy gotować, dusić, smażyć a nawet piec. Jego zastosowanie ogranicza nas tylko fantazja. Naszym celem, jest popularyzacja tego sposobu gotowania w naszym kraju, którego tradycje kulinarne są wspaniałe, a nie każdy potrafi to docenić.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą oferta, dzięki której będziecie Państwo mogli poznać oryginalny smak potraw przygotowanych w tym węgierskim naczyniu.